90bpm.sk

The Charts: Usher druhý najpredávanejší v tomto roku

07. June 2008
Publikoval gazda

The Charts: Usher druhý najpredávanejší v tomto roku

Posledný týždeň pre americké hitparády Billboard priniesol úspešný vstup na trh Usher ovi s jeho piatym štúdiovým albumom Here I Stand . Album, podporovaný v singlovom rebríčku úspešným Love In This Club feat. Young Jeezy, si pripísalo v prvý týždeň 433 000 predaných kusov, čo je zhruba o 30 tisíc menej ako Mariah Carey s jej E-MC2 , ktorá bola v tomto smere v roku 2008 najúspešnejšia.  Avšak oproti jeho predchádzajúceho LP Confessions sú to neporovnateľne menšie čísla.  To v roku 2004 bolo po prvom týždni platinové. 

Bun B už počíta do histórie druhý týždeň predaja s jeho druhým sólovým albumom II Trill.  To v predchádzajúcom týždni debutovalo v rebríčku so 100 000 predanými kusmi na druhom mieste, v druhom týždni predaje klesli o 59%, čo stačilo na to aby sa zmestil do prvej päťky. 

Britská Leona Lewis si udržuje stále prvú TOP 10, podobne ako Mariah Carey , ktorá sa priblížila na dosah k platine. Prvú desiatku opustila Madonna , ktorá má zase na dosah k zlatu za jej Hard Candy

Na trh vstúpil aj soulový a gospelový spevák Al Green s albumom Lay It Down , jeho posledné album s výberom najväčších hitov vyšlo v roku 1975, takže si na nový release počkal 33 rokov.  

Billboard 200 - albumy (5. júna 2008) web

 1. Usher - Here I Stand
 2. Různí - Sex & The City (OST)
 3. 3 Doors Down - 3 Doors Down
 4. Bun B - II Thrill
 5. Leona Lewis - Spirit
 6. Frank Sinatra - Nothing But The Best
 7. Duffy - Rockferry
 8. Mariah Carey - E=MC2
 9. Al Green - Lay It Down
 10. Death Cab For Cutie - Narrow Stairs

V singlovom rebríčku sú najlepšie rozdané karty pre Lil Wayne a, ktorý v nej kraľuje so singlom Lolipop . Zaujímavé bude sledovať ako vstúpi na trh jeho nové album Tha Carter III, ktoré príde na trh už v utorok 10. júna 2008. Bez úspešného singla by Wayne nemohol myslieť na úspech, okrem Lolipop , má však Carter v prvej päťdesiatke ešte dva single - Got Money  Feat. T-Pain,  A Milli a takisto hosťovačku v Usherovom  Love In This Club Part II

Billboard Hot 100 - Top 10 - singly web

 1. Lil Wayne - Lolipop
 2. Leona Lewis - Bleeding Love
 3. Coldplay - Viva La Vida
 4. Rihanna - Take A Bow
 5. Katy Perry - I Kissed A Girl
 6. Usher ft. Young Jeezy - Love In This Club
 7. Jordin Sparks & Chris Brown - No Air
 8. Ray J ft. Yung Berg - Sexy Can I
 9. David Cook - The Time Of My Life
 10. Madonna ft. Justin Timberlake - 4 Minutes

Komentáre

All rights reserved © 2005-2010 www.90bpm.sk